Hvem er vi?

Her i Boghallen bryster vi os af vores dygtige medarbejdere, som ved mindre end alt, men absolut mere end rigeligt om hver deres fagområde.

Bogladechef: Dan Gildin Kragelund  
Dan.G.Kragelund@jppol.dk
Souschef: Kristina Hauberg  
Engelsk fiktion, engelske krimier 
Kristina.Hauberg@pol.dk
Jeppe Madsen  
Dansk og engelsk lyrik. SoMe 
Jeppe.Madsen@pol.dk
Kristoffer Lauritzen 
Filosofi, religion, politik og debat, current affairs, videnskab, krop og sind, hobby, ordbøger, management, sport, historie, graphic novels, exploring Denmark 
Kristoffer.Lauritz@pol.dk

 

Camilla Munck  
Kunst, kogebøger, kulturhistorie, have, natur 
Camilla.Munck@jppol.dk
Sanne Solli  
Rejsebøger, engelske klassikere, non-books
Sanne.H.Solli@jppol.dk

 

Finn Nielsen  
Engelsk bogpakke
Finn.Nielsen@pol.dk

 

Eva Mortensen  
Dansk bogpakke 
Eva.Mortensen@pol.dk