Hvem er vi?

Her i Boghallen bryster vi os af vores dygtige medarbejdere, som ved mindre end alt, men absolut mere end rigeligt om hver deres fagområde.

Bogladechef: Dan Gildin Kragelund: Dan.G.Kragelund@jppol.dk

Souschef: Kristina Hauberg: Kristina.Hauberg@pol.dk
Engelsk fiktion, engelske krimier.

Kirsten N. Rasmussen: Kirsten.N.Rasmussen@jppol.dk
Fantasy & Sci-fi, børn- og ungdomsbøger, pædagogik, non-books til børn.

Mai Gaardsted: Mai.Gaardsted@jppol.dk
Dansk skønlitteratur, danske klassikere, danske krimier, danske og engelske biografier.

Jeppe Madsen: Jeppe.Madsen@pol.dk
Dansk og engelsk lyrik.

Kristoffer Lauritzen: Kristoffer.Lauritz@pol.dk
Filosofi, religion, politik og debat, current affairs, videnskab, krop og sind, hobby, ordbøger, management, sport, historie, graphic novels, exploring Denmark.

Camilla Munck: Camilla.Munck@jppol.dk
Kunst, kogebøger, kulturhistorie, have, natur.

Sanne Solli: Sanne.H.Solli@jppol.dk
Rejsebøger, engelske klassikere, non-books.

Finn Nielsen: Finn.Nielsen@pol.dk
Engelsk bogpakke

Eva Mortensen: Eva.Mortensen@pol.dk
Dansk bogpakke